NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Nasza szkoła została beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w związku z czym do biblioteki zostały zakupione książki za kwotę 15 tys.

Przy zakupach nauczyciele bibliotekarze uwzględnili książki polecane przez uczniów, lektury szkolne z listy MEN, a także pozycje polecane przez twórców czasopisma „Biblioteka w szkole”  i fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

Większość książek zakupionych w ramach programu jest już przygotowana do wypożyczania.

Uczniowie z dużym zapałem i zainteresowaniem przeglądają zakupioną literaturę, a o wartości czytania Rodzice będą mogli dowiedzieć się więcej już w najbliższy poniedziałek tj. 17 grudnia 15 min przed wywiadówką tj. o 15:45 (Rodzice uczniów klas I-IV) i o 17:00 (Rodzice uczniów klas V-VIII).

Krótkie spotkanie w bibliotece będzie mieć formę pedagogizacji i będzie dla Państwa okazją do zapoznania się z ofertą szkolnej biblioteki.

1. Skitek, E. Kosteczko, A. Kruszyńska