Sport w szkole

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY “ORKA” LĘDZINY

Z okazji jubileuszu 25 – lecia uzyskania samorządności miasta Lędziny Uczniowski Klub Sportowy „Orka” otrzymał nagrodę specjalną Burmistrza Miasta Lędziny Krystyny Wróbel. Klub powstał z inicjatywy rodziców dzieci trenujących w Szkolnym Klubie Pływackim Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach oraz nauczyciela i instruktora pływania Marcina Jawor i przy wsparciu prezesa Fundacji Rozwoju Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Andrzeja Kostyry w 2011r. Klub zrzeszony został w Śląskim Okręgowym Związku Pływackim i Polskim Związku Pływackim. Od 2007 roku UKS „Orka” zrzesza dzieci z całych Lędzin. Zawodnicy poszczycić się mogą wieloma sukcesami sportowymi na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zawodnicy klubu zdobyli ponad sto medali Mistrzostw Śląska w pływaniu, wielokrotnie byli finalistami Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Od 2008 roku „Orka” nawiązuje współpracę ze słowackim klubem pływackim MPK Dolny Kubin, która owocuje organizacją wspólnych imprez sportowych. Obecnie klub tworzy także sekcje triathlonu wśród dzieci, twórcą której jest nauczyciel lędzińskiej „trójki” Marcin Jawor. W 2016r Uczniowski Klub Sportowy „Orka” obchodzi swoje 15 – lecie.

1. ZAJĘCIA SZKOLNEGO KOŁA SPORTOWEGO
• Prowadząca mgr G. Włodarczyk – Znyk