JASEŁKA SZKOLNE

20181221_113040 Jak co roku w czasie poprzedzającym Boże Narodzenie w naszej szkole zostały przygotowane i wystawione „Jasełka”. Celem ich było przybliżenie tematyki świąt i wspólne przeżywanie tajemnicy Narodzenia Syna Bożego. Istotne znaczenie miało także kształtowanie właściwych postaw, w tym szacunku dla drugiego człowieka. Przedstawienie odbyło się 21 grudnia w dniu wigilii klasowych, najpierw dla klas I-III, a potem dla IV-VIII. Nosiło tytuł „Wigilia sieroty”. Aktorami byli uczniowie klas IV c i II. Nastrój tworzyła wspaniała dekoracja przygotowana przez panią Pyras. Uczniowie z zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i perfekcyjnie wywiązali się z powierzonych im ról. 20181221_114531Wszystko odbywało się przy akompaniamencie p. Brożka, który zadbał o to, aby chór szkolny i soliści grający na fletach oddali atmosferę nadchodzących świąt. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój, który dostarczył wielu wzruszeń. Potem odbyło się wręczenie nagród za udział w powiatowym konkursie na „Anioła przestrzennego”. Na koniec Dyrekcja złożyła zgromadzonym serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. Coroczne przedstawienia są nie tylko okazją do wspólnego, radosnego spotkania, ale przede wszystkim do przeżycia na nowo Bożego Wcielenia.