PRZEWODNICZĄCY:

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU SZKOLNEGO: mgr Magdalena Gepert

mgr Monika Ćwiklicka

mgr Anna Skitek

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JANA CHRYSTIANA RUBERGA W LĘDZINACH

REGULAMIN WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO WEDŁUG ZASAD DEMOKRACJI ATEŃSKIEJ

REGULAMIN DYŻURÓW UCZNIOWSKICH

REGULAMIN LOSOWANIA SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA

Działamy pełną parą , czyli Samorząd Szkolny w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach

Samorząd to My- Uczniowie
Chcielibyśmy Wam opowiedzieć co udało nam się już zrealizować od początku roku szkolnego. Zaczynamy!

We wrześniu ogłosiliśmy wybory do samorządu według zasad demokracji ateńskiej, czyli były tajne, każdy mógł kandydować i głosować, mogliśmy oddać tylko jeden głos, a wygrywał ten, kto zgromadził ich największą ilość.

Wybory poprzedzała kampania wyborcza, w której brali udział nie tylko kandydaci, ale także ich komitety wyborcze. Prezentacje na gazetkach szkolnych programów wyborczych, ulotki roznoszone przez sztaby, a nawet napisane na koszulkach reklamy, pokazały jak bardzo wszyscy zaangażowali się w ten pomysł. Wcześniej szczegółowo pani Kałka zapoznała nas zasadami wyborów i przebiegiem kampanii. Najwięcej wrażeń dostarczyła debata, w której kandydaci prezentowali swoje pomysły, odpowiadali na pytania, a ich sztaby prezentowały listy polecające czy omawiały dokonania przyszłych gwiazd szkolnej sceny politycznej.

Musimy zaznaczyć, że wybraliśmy także w drodze wyborów nasze opiekunki – p. Magdalena Gepert i p. Monika Ćwiklicka. To one nam pomagają w działalności, służą radą i pomocą.

Samorząd włączył się także w ,,Bezpieczną przerwę”, gdzie organizujemy zabawy dla najmłodszych uczniów szkoły oraz tworzymy dyżury uczniowskie wspomagające nauczycieli. Co miesiąc oceniamy gazetki klasowe, podliczamy pozytywne i negatywne uwagi oraz czytelnictwo. Każda impreza szkolna potrzebuje nagłośnienia a zajmują się tym Dominik Kupczyk 6a i Jakub Jaromin 6a – członkowie SU.

Trzymajcie za nas kciuki, a jeżeli macie do nas jakieś pytania, sprawy (także sercowe-żart!), to oczywiście czekamy na Was!