KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

6 listopada w naszej szkole  odbyła się pierwsza edycja  konkursu pieśni patriotycznych. Należy przyznać, że zainteresowanie wspólnym śpiewaniem patriotycznych piosenek i pieśni było ogromne. Celem głównym konkursu była popularyzacja utworów o treściach patriotycznych, a także „ocalenie od zapomnienia” pięknej polskiej tradycji pieśni, które noszą w sobie wspomnienie ważnych momentów historii naszej Ojczyzny. Cele szczegółowe, jakie przyświecały konkursowi to: wspieranie wychowania patriotycznego uczniów poprzez formy aktywności artystycznej, popularyzacja pieśni patriotycznych. Uczniowie biorący udział w rywalizacji mieli możliwość zaprezentowania utworów nawiązujących do różnych okresów z dziejów Polski były to „Wojenko, wojenko”, Przybyli ułani”,  „ Ojczyzna”, „Legiony”, „ Rozkwitały pąki białych róż”.

Jury powołane przez organizatora konkursu postanowiło przyznać miejsca:

pizap.com15105750496291I miejsce klasa III a

II miejsce klasa III c

III miejsce Dawid Wiecha oraz klasa VII c

Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom, wykazali się dużą kreatywnością i talentem wokalnym. Konkurs będzie coroczną imprezą cykliczną i na stałe zagości w naszym szkolnym kalendarzu. Organizatorami konkursu byli: Beata Warzecha, Alina Kramarczyk, Katarzyna Kałka.