SZKOLNE DNI BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

20170428_084423W dniu 29 kwietnia 2017 roku odbyły się w naszej szkole  Szkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego. W ramach realizacji projektu MEN “Cyfrowobezpieczni” w ciągu całego roku szkolnego odbywały się zajęcia i projekty związane z bezpiecznym korzystaniem z nowoczesnych technologii. Finałem były Szkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego. Na auli cała społeczność szkolna spotkała się z edukatorem projektu Panią Agatą Gibas. Uczniom przedstawiona została prezentacja na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z internetu, pokaz filmu, omówiono zasady konkursu. Kolejnym punktem programu były warsztaty dla kilku klas. Na zakończenie odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej.Omówiony został  temat możliwych zagrożeń i ryzyka, profilaktyki i reagowania na sytuacje niepokojące wynikłe z korzystania z związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

20170428_082812 20170504_142751 w SP 3 cyfrowobezpieczni różne1 komiks różne