AKADEMIA Z OKAZJI 226 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

20170428_112013W tym roku podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę (226 uchwalenia Konstytucji 3-Maja). W dniu 28.04.2017 r. odbyła się akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Na początku naszej uroczystości wprowadzono sztandar Szkoły, następnie odśpiewano hymn narodowy, po czym głos zabrała dyrektor szkoły Małgorzata Szeligiewicz, która uświadomiła uczniom znaczenie tego święta. Po przemówieniu pani dyrektor zgodnie z ceremoniałem szkolnym wyprowadzono sztandar. Następnie prowadzący akademię Zofia Ścierska oraz Konrad Bogulak zaprosili uczniów na część artystyczną. Otrzymaliśmy możliwość przypomnienia sobie całej historii dotyczącej tego zdarzenia. Uczniowie z klasy VI a przedstawili scenę rozbiorów oraz scenę uchwalenia konstytucji. Całość przeplatana była patriotycznymi wierszami w wykonaniu uczniów klasy V B oraz piosenkami chóru. Na tę okoliczność chór wykonał pieśń „Witaj majowa jutrzenko” oraz  „Święta miłości kochanej ojczyzny”. Na zakończenie uczniowie obejrzeli prezentację o Konstytucji 3 Maja. Ta żywa lekcja historii sprawiła, że uczniowie oglądali akademię z powagą i zaciekawieniem. Na zakończenie pani dyrektor szkoły Małgorzata Szeligiewicz podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Akademię przygotowały pani Ewa Kosteczko i Katarzyna Kalka.

20170428_111044  20170428_110526 20170428_105921