Z SIENKIEWICZEM ZA PAN BRAT W KOMIKSIE

Rpizap.com14885401137361ok 2016 został ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza – jednego z czterech polskich laureatów literackiej nagrody Nobla, wybitnego prozaika. Warto wykorzystać ten czas i poznać bliżej twórczość noblisty, który przez uczniów postrzegany jest najczęściej jako autor powieści historycznych. Ten pozytywistyczny autor nie tylko pisał ku pokrzepieniu serc, ale był też wnikliwym obserwatorem życia codziennego, opisywał rzeczywistość w duchu epoki, nie tracąc przy tym poczucia humoru.

Zadanie zgodne z kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017, jakim jest: „Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży” dzieci naszej szkoły wzięły  udział w wojewódzkim konkursie organizowanym przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Piękne prace- komiksy-  prezentujące wybraną książkę Henryka Sienkiewicza przygotowali: Jakub Komandera. Martyna Kirszniok, Paulina Komorowska, Laura Gawin, Angelika Górecka. Zachwycające były zarówno umiejętności plastyczne dzieci jak i kunszt przedstawienia najważniejszych treści całego utworu w zaledwie pięciu planszach.