ROK MATEMATYKI – LIGA ZADANIOWA DLA KLAS V-VIII

MATEMATYCZNA LIGA ZADANIOWA PO WAKACJACH
Przypominamy że rok 2019 został przez Senat RP uznany Rokiem Matematyki.
Jednym z działań podjętych dla uczczenia tego faktu w naszej szkole  jest MATEMATYCZNA LIGA ZADANIOWA dla klas V – VIII, kontynuację której ogłaszamy po wakacjach.

Senat Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa, ustanawia rok 2019 Rokiem Matematyki” – głosi uchwała.

Nauczyciele matematyki, włączając się w ideę uhonorowania polskich  matematyków i ich osiągnięć, a także aby docenić znaczenie tej nauki proponują przystąpienie do działań rozwijających umiejętności matematyczne.

Jednym z działań jest MATEMATYCZNA LIGA ZADANIOWA dla klas V – VIII
Regulamin i zestawy zadań znajdziecie na gazetkach przy sali nr 9 i sali nr 16 oraz na stronie szkoły.