TYDZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

20181009_101542W dniach 24 – 28 września uczniowie klas III – VIII SP nr 3 uczestniczyli w projekcie  „Tydzień Tabliczki Mnożenia” mającym na celu podniesienie poziomu znajomości tabliczki mnożenia, doskonalenie umiejętności samokształcenia, logicznego myślenia i wnioskowania oraz współpracy w grupie. Uczestnicy zostali zaznajomieni z celami i harmonogramem projektu w tygodniu poprzedzającym wydarzenie.

W ramach projektu przystąpiliśmy do akcji WMTDay – Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia oraz pozyskaliśmy materiały opublikowane na stronach organizatora.

W poniedziałek i wtorek na szkolnych  korytarzach i gazetkach w salach lekcyjnych uczniowie rozwiesili przygotowane przez siebie plakaty zawierające: informacje o projekcie, sposoby na sprytne obliczenia, rymowanki pomagające w uczeniu się  tabliczki mnożenia, scenariusze zabaw. Uczniowie codziennie trenowali tabliczkę mnożenia na lekcjach: matematyki,  zajęciach komputerowych, a także  w czasie przerw poprzez zabawy dydaktyczne „Spacer matematyczny”, „Marmur”.

27 i 28 września wszyscy uczniowie klas III – VIII przystąpili do Egzaminu. Egzaminatorzy nominowani przez Koordynatora pod nadzorem dorosłych Asystentów przeprowadzili egzamin pisemny.

Każdy zdany egzamin honorowany był wydaniem imiennego certyfikatu MT Ekspert. W przypadku niepowodzenia uczniowie ponawiali próby.

Za przystąpienie do akcji VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia szkoła otrzymała Licencję WMTDay.

Koordynator projektu: Anna Mickiewicz.

Współpraca: Magdalena Sojka, Małgorzata Pierończyk Danuta Komandera, Regina Karwicka-Szkoda, Bogusława Zachura