PEŁNE MISKA DLA SCHRONISKA

20180103_135427W naszej szkole systematycznie podejmujemy działania na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt oraz uczymy szacunku do każdej istoty żywej.

Głównym celem naszych działań jest zwrócenie uwagi na los zwierząt, zarówno tych bezdomnych, jak i tych domowych. W szczególności podkreślamy fakt, iż zwierzęta to nie zabawki, ale istoty żywe, które odczuwają ból, smutek, potrafią myśleć i reagować tak samo jak człowiek. Każdy zwierzak, bez względu na rasę czy gatunek zasługuje na odpowiednie warunki bytowe.

Co roku uczniowie naszej szkoły stają na wysokości zadania i bardzo aktywnie uczestniczą w akcji. W tym roku szkolnym przekazaliśmy 83 kg karmy oraz blisko 30 posłań  do schroniska dla zwierząt w Mysłowicach.20180103_135453

Przygotowaniem i zliczeniem darów zajęli się uczniowie z koła ekologiczno-czytelniczego pod opieką pani A. Kruszyńskiej i E. Jelonek.

Duże zaangażowanie w zbiórce potwierdza wrażliwość naszych wychowanków na los opuszczonych i zaniedbanych psów i kotów.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.