MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

DSCN0174Dnia 6 grudnia do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach przybył św. Mikołaj w asyście trzech Aniołów oraz Elfa. Mikołaj odwiedził w pierwszej kolejności najmłodszą grupę dzieci 3 –  letnich  / Biedronek /. Zostawił tam duży worek z prezentami dla wszystkich dzieci. Trzylatki wspólnie bawiły się z miłym gościem i chętnie pozowały do zdjęcia.

Następnie św. Mikołaj odwiedził grupę dzieci 3, 4 –  letnich / Motylki /, tam również zostawił prezenty. Dzieci z utęsknieniem go oczekiwały. Przygotowały dla ważnego gościa zimowy tron.

Ostatnią grupę do której zawitał św.  Mikołaj to były dzieci 5, 6 –  letnie / Rybki/ . Na dzieci pod choinką oczekiwały prezenty, które przynieśli pomocnicy św. Mikołaja Aniołowie i Elf. Dzieci wspólnie zatańczyły i zaśpiewały z szanowanym gościem piosenki „ Kaczuchy” , „ Jedzie pociąg
z daleka” , „Wiewióreczka”. Dzieci wręczyły świętemu laurki własnoręcznie wykonane. Mikołaj oraz jego świta otrzymali również słodkie prezenty.  DSCN0076

W postać św. Mikołaja wcielił się rodzic z grupy Biedronek. Aniołami zostały uczennice klasy VII / Natalia Karwel i Martyna Warzecha /. Rodzice dzieci 5, 6 – letnich również przebrali się w Anioły i Elfy. Przewodniczący Rady Rodziców Oddziałów Przedszkolnych z dużym zaangażowaniem starał się aby wszystkie dzieci, były w ten szczególny dzień zadowolone.

Do dzieci wszystkich grup przyszedł również św. Mikołaj z Kopalni Węgla Kamiennego Ziemowit oraz od Rady Rodziców. Każde dziecko otrzymało paczkę słodyczy oraz cukierki.