ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY

W dniu 16.11.2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. J. Ch. Ruberga  w Lędzinach odbyły się obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Wzięli w nim udział  uczniowie z klas I – III, którzy przyszli ubrani na niebiesko oraz przynieśli „zdrowe” bardzo estetycznie wykonane kanapki, słodycz zastąpiono zdrowym smakołykiem owocem lub warzywem. Uczniowie z klas młodszych podczas wspólnej imprezy zaprezentowali przygotowane wcześniej wiersze, tańce i piosenki promujące zdrowy styl życia. Odśpiewali najbardziej znaną piosenkę jesienną o zdrowym, zielonym i wesołym ogórku. W trakcie przekazano wiedzę na temat cukrzycy oraz promowano styl zdrowego odżywiania  w prezentacji multimedialnej. Została również wykonana gazetka, w której zawarte są najważniejsze informacje na temat tej choroby. Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą cieszyły się dużym powodzeniem wśród młodszej społeczności szkolnej o czym świadczy ilość i zaangażowanie wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli z klas I-III. Ciekawy  i oryginalny program artystyczny na długo pozostanie w pamięci w każdym  z nas.

Koordynatorzy:      Alina Kramarczyk,  Beata Warzecha,  Sylwia BhiraDSCF5899DSCF5890