PROJEKT BADAWCZY MŁODZICYFROWI.PL

20171010_090226Od 09 października uczniowie klas siódmych naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego projektu naukowo-badawczego pt. „Młodzicyfrowi.pl”. Celem badania jest  zdiagnozowanie  problemu nałogowego korzystania ze smartfonów przez młodzież szkolną w Polsce. Analizie poddawane będą takie kwestie jak: sposób korzystania z mediów cyfrowych, zagrożenia cyber z udziałem młodzieży, relacje z innymi, postrzeganie siebie i świata.  Podejmowana tematyka badań wpisuje się w szeroko rozumiana profilaktykę e-uzależnień. Wyniki będą mogły posłużyć do opracowania działań podejmowanych przez szkołę o charakterze profilaktycznym adresowanych zarówno do uczniów jaki i nauczycieli i rodziców.  Projekt pt. „Młodzicyfrowi.pl” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 określone przez MEN (pkt 3. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych). Realizatorem projektu jest Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG.