BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

1422W miesiącu wrześniu na terenie naszej szkoły prowadzona była akcja wychowawcza „Bezpieczna droga do szkoły” W ramach przeprowadzonych działań wychowawczych wychowawcy klas przypominali uczniom klas II – VII zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią jak również zasady ruchu drogowego. Ponadto przygotowane zostały gazetki na korytarzach szkolnych o tematyce bezpieczeństwa. Szczególną opieką w działaniach dot. bezpiecznej drogi do szkoły otoczono uczniów klas pierwszych. Zorganizowane zostało dla nich spotkanie z Policją gdzie młodsze dzieci zostały zapoznane z zasadami ruchu drogowego. W klasach I – III przeprowadzony został konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”. Ponadto zorganizowane zostało spotkani ze Strażą Pożarną gdzie klasy I – III oraz grupa przedszkolna 5 – 6 latki zostały zapoznane z pracą strażaków w ratowaniu życia ludzkiego w wypadkach drogowych. Przeprowadzony został apel na którym pogadankę na temat bezpieczeństwa poza terenem szkoły przeprowadził dzielnicowy. Przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa w szkole. Szkoła nasza uczestniczyła w Europejskim dniu bez ofiar śmiertelnych na drogach, gdzie uczniowie klas V – VII wykonali plakaty na lekcjach plastyki. Zostały również przeprowadzone pogadanki o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podsumowaniem akcji był apel na którym została przedstawiona prezentacja multimedialna „Bądź ostrożny” poruszająca bezpieczeństwo w szkole w domu i na ulicy.

2017-09-20 12.21.45        2017-09-28 10.26.56