Konkurs czytelniczy- „Jeżycjada”

20170511_11223211 maja br. 3 uczniowie  naszej szkoły: Alicja Ścierska, Angelika Górecka i Michał Leja  wzięli udział  w VII edycji Rejonowego  Konkursu Czytelniczego, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury  w Tychach. Grupę  przygotowała pani E. Kosteczko. Celem konkursu było rozbudzanie pasji czytelniczych oraz sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.  Uczestników konkursu obowiązywała znajomość życiorysu M. Musierowicz oraz jej książki „Noelka.” W czasie zmagań uczniowie rozwiązywali testy dotyczące przeczytanej pozycji i biografii autorki, rozpoznawali bohaterów i ich wypowiedzi, wyjaśniali znaczenie tytułu, przedstawiali w formie scenicznej wylosowany fragment powieści. Ponadto uczniowie  przywieźli także na konkurs upieczone przez siebie pierniczki świąteczne(było to zadanie obowiązkowe dla wszystkich uczestników). Rywalizacja między szkołami była bardzo duża i choć zadania nie należały do łatwych, nasi uczniowie świetnie sobie z nimi poradzili. Mimo że nie zajęli żadnego  z czołowych miejsc, już myślą o przyszłorocznej edycji konkursu. A za rok do przeczytania będzie „Pulpecja”.