DZIEŃ EUROPY – 9 MAJA

20170509_100840W dniu dzisiejszym w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję związaną z obchodami Dnia Europy, do której zaangażowaliśmy uczniów klas 4-6.W ramach akcji uczniowie przygotowali plakaty i ciekawostki o krajach Unii Europejskiej. Wy20170508_083710konali flagi państw oraz przebrali się w barwy narodowe  wybranego kraj członkowskiego. Wykonano również gazetkę na temat UE, a w bibliotece szkolnej przygotowano wystawę. Na godzinach wychowawczych uczniowie poznali historie Unii Europejskiej oraz grali w popularną grę Scrabble układając wyrazy związane z tematem. Na zajęciach komputerowych wykonano komiksy o krajach unijnych. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Dzięki różnym działaniom poznali historię UE poprzez ciekawostki, gry, zabawy. Akcje przygotowali Ewa Kosteczko, Katarzyna Kałka, Regina Karwicka – Szkoda.