KORRIDA ORTOGRAFICZNA

Dnia 12 kwietnia  br.  wzięliśmy udział w XII Międzypowiatowych Igrzyskach Ortograficznych „Korrida- corrida 2017. ” Celami konkursu była popularyzacja języka ojczystego i poprawności językowej. W skład drużyny reprezentującej naszą szkołę weszli uczniowie klasy V B : Gosia Bogacka, Ala Ścierska i Kacper Kuzak. Konkurs odbywał się  jak co roku w Zespole Szkół nr 1 im. G. Morcinka w Tychach . Zmagania polegały na napisaniu 2 dyktand oraz rozwiązania zadań łączących znajomość zasad polskiej ortografii i interpunkcji. Choć ćwiczenia   były dość trudne, nasi reprezentanci wykazali się dobrą wiedzą, a konkursowe zadania wykonali najlepiej jak umieli. Uczniowie zrozumieli też wagę słowa pisanego  oraz odkryli, że dobrze jest właściwie pisać i mówić poprawnie. Walka z bykami ortograficznymi trwa na wielu polach i warto się do niej codziennie przygotowywać. A kolejny konkurs już za rok i z pewnością rzetelnie się do niego przygotujemy.

DSCN5664 DSCN5663 DSCN5662