Konkurs „Czarna Madonna- historia klasztoru i cudownego obrazu na Jasnej Górze”

W dniu 6.04.2017 r. odbył w się w Gimnazjum nr 1 rejonowy konkurs religijny dla klas IV-VI. Celem było przybliżenie historii klasztoru i obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, ukazanie piękna obrazu, a także pobudzenie aktywności twórczej uczniów. Udział brały dwie dwuosobowe drużyny reprezentujące daną szkołę. Każda z drużyn, wcześniej przygotowała pracę plastyczną pt. „Suknie Królowej – sukienka dla Panny Maryi, Madonny Częstochowskiej”, którą później prezentowała w trakcie konkursu. Uczniowie rozwiązywali test, dokonywali porównań obrazów, odpowiadali na pytania po obejrzeniu filmu dokumentalnego dotyczącego historii Jasnej Góry. Rywalizacja do końca była bardzo wyrównana. Uczennice naszej szkoły Alicja Ścierska i Zofia Mitmańska z V b zdobyły I miejsce, natomiast Zofia Ścierka i Julia Smołka z VI a miejsce III. Uczennice otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodkości. Wszystko odbyło się w atmosferze radości i przyjaźni. Po raz kolejny okazało się, że uczniowie naszej szkoły potrafią sprostać stawianym im wymaganiom.