MISTRZOWIE MATEMATYKI

Dnia 11 stycznia 2017 r. odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MAT. Celem tego konkursu jest odkrywanie i rozwijanie u dzieci uzdolnień matematycznych.

Wzięło  w nim udział blisko 7,6 tys. uczestników z 276 szkół Polski. Wśród nich znalazło się  20 uczniów klas 4 – 6 naszej szkoły. Uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru (22 zadania z odpowiedziami A, B, C, D, z których każda może być prawdziwa lub fałszywa). Do rozwiązywania zadań podeszli profesjonalnie i niemal wszyscy uporali się z nimi przed upływem przewidzianego przez organizatora czasu (90 minut).

Z dużą radością przyjęliśmy wiadomość, że dwóch uczniów z klasy 5b – Michał Leja i Kacper Kuzak – uzyskało bardzo dobry wynik w konkursie (82,95%) i zajęło siódme miejsce w województwie śląskim, a 66 miejsce w kraju.

Wysokie – 15 miejsce w województwie śląskim zdobył też uczeń klasy 4 – Mateusz Zając.

Spośród uczniów klas 6 najlepszy okazał się Filip Michalski (21 miejsce w województwie śląskim).

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

1. Mickiewicz, D. Komandera