LEKCJE PRZYRODY Z NAUKOWCAMI

20161025_112552Nasza szkoła znalazła się w wąskim gronie szkół, które mogą uczestniczyć w projekcie ERIS. Jest on projektem europejskim, współfinansowanym przez Komisję Europejską w ramach programu ERASMUS+. Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów naukami matematyczno-przyrodniczymi oraz podjęciem kariery naukowej. Podczas 5 wykładów uczniowie otrzymali pakiet edukacyjny nt.:20161025_104852
• Lodowców
• Fizyki trzęsień ziemi
• Promieniowania ultrafioletowego
• Pomiarów meteorologicznych w Arktyce
• Pola magnetycznego Ziemi
Każda lekcja online wzbogacona jest o karty pracy. Uczniowie mogą poczuć się jak prawdziwi naukowcy, gdyż są one oparte na samodzielnym przeprowadzeniu procesu badawczego. Musiel oni wykorzystać swoje umiejętności z zakresu współczesnej technologii ITC wyszukując niezbędne informacje z bazy różnych instytutów naukowych. Jest 20170216_110559to również dla uczniów okazja przyswojenia języka angielskiego gdyż strony interetowe są angielskojęzyczne. Uzyskane informacje uczniowie opracowują na zajęciach komputerowych oraz matematyce. Dokonują analizy i przedstawiają swoje wnioski w wybrany przez siebie sposobem np. plakatu lub pokazu. Również najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczenia w lekcji pt. Kiwi Antarktyki – czyli o pingwinach słów kilka. Lekcje on-line z Antarktyki dla klasI-III prowadzone były bezpośrednio z Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.