WIELKIE ZMIANY MŁODY OBYWATEL ROZMAWIA

Autorem tekstu jest Maja Gralak z kl.6grupowe
Czym jest projekt i co ma na celu?
Projekt ma na celu umożliwić wykonanie czegoś, co sprawi przyjemność uczniom i nie tylko. Uczniowie szkoły współpracują razem z nauczycielami, którzy wspierają podopiecznych, jak tylko mogą. Grupa szóstoklasistów z tej szkoły chciałaby zagospodarować teren za szkołą. Co tam będzie? Okaże się dopiero w styczniu na konferencji przygotowanej przez uczniów.
Jak dorośli mogą wesprzeć uczniów w działaniach?
Każda pomoc jest na wagę złota! Rodzice pomagają uczestnikom na wszystkie możliwe sposoby, podpowiadają dzieciom, co mogą zaproponować do zrobienia. Jednak wbrew pozorom, nie tylko rodzice mogą pomagać w realizacji projektu. Prowadzisz sieć sklepów, znasz dobre hurtownie z artykułami plastycznymi, jesteś architektem? Możesz pomóc! Nie ma ograniczeń.
Co uczestnicy sądzą na temat projektu?
Na zajęciach od uczestników bije lawina dobrych pomysłów. Schronisko dla zwierząt, tor przeszkód, fontanna… to tylko niektóre z wielu pomysłów. Każdy daje coś od siebie, atmosfera jest wspaniała. Co myślą sami uczestnicy? 20170214_105901– Każdy może wykorzystać swoje umiejętności. Być może dzięki nam szkoła zysku coś fajnego. Bardzo lubię te zajęcia – mówi uczennica klasy 6c.
Czy koszt zrealizowania projektu będzie wysoki?
Koszt projektu nie jest wysoki. Uczestnicy chcą zrobić samemu rzeczy, które można kupić. Wszystko zależy od inwencji i pomysłowości.
Jaki wpływ na projekt mają uczestnicy niebiorący udziału w przedsięwzięciu?
W projekcie udział biorą wybrane osoby z szóstych klas. Jednak wszyscy mają na to wpływ. Uczniowie brali udział w głosowaniu na to, co znajdzie się na terenie, za szkołą. Każdy głos liczy się na wagę złota. Wiele osób pomaga w organizowaniu konferencji. O to by szkoła zyskała coś fajnego starają się wszyscy.
Jaki wpływ ma projekt na uczestników?
Wielu uczestników projektu otworzyło się na innych, zdobyło nowych znajomych lub zdali sobie sprawę, że mogą coś zrobić dla innych.
– Dzięki temu projektowi, odkryłam, że nawet szóstoklasiści mogą, zrobić coś dla innych, coś, co sprawi przyjemność pozostałym uczniom – mówi Eunika, uczennica klasy 6b.