MIGRACJE W KONTEKŚCIE GLOBALNYM ROZMAWIAJMY O UCHODŹCACH

Uczniowie20170214_105901 naszej szkoły brali udział w projekcie CEO, który poruszał zagadnienia m.in.: czym są prawa człowieka i dziecka, otwartości na drugiego człowieka, wyrażania własnych poglądów, szacunku dla osób o odmiennej kulturze, przekonaniach, religii, zdania. Pozwalał lepiej zrozumieć czym jest migracja i uchodźctwo. Udział w projektach budził duże zainteresowanie i pozwalał uczniom na przedstawienie przemyśleń i wniosków na temat uchodźców w Europie. Zajęcia pokazały uczniom, że rozmowa i szacunek dla drugiego człowieka jest wartością nadrzędną we współczesnym świecie. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Pracowali metodą projektów, przedstawiali dramę, wyszukiwali informacje statystyczne na temat migracji i je analizowali Musieli wykazać się dobra organizacja pracy zespołowej. Była to też świetna okazja do zaprezentowania swojego zdania.