OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Głównym zadaniem naszej biblioteki jest podejmowanie inicjatyw, które upowszechniają czytelnictwo i podnoszą jego poziom, powodują wzrost zainteresowań i kompetencji czytelniczych.

Obchodzony corocznie Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się jedną  z form pracy z młodym czytelnikiem. Dnia 29 września odbyła się w naszej szkole całodniowa akcja czytelnicza adresowana zarówno do najmłodszych dzieci, jak  i uczniów klas starszych.

W organizację akcji włączyli się nauczyciele bibliotekarze, nauczyciele języka polskiego, języka angielskiego oraz świetlicy szkolnej, którzy zaprezentowali uczniom fragmenty literatury dziecięcej i młodzieżowej. Dla uczniów była to z jednej strony ciekawa forma wzbogacenia i urozmaicenia zajęć, a równocześnie okazja  do poszerzenia wiedzy, budowania umiejętności językowych oraz podnoszenia motywacji do nauki.

Na zajęciach koła czytelniczo-ekologicznego uczestnicy rozwijali również sprawność językową i artykulacyjną oraz umiejętności recytatorskie zmagając się w konkursie na „łamańce językowe”. Jednak najwięcej emocji wzbudziła wśród nich zabawa polegająca na odczytaniu na czas „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

W tym dniu bibliotekę szkolną odwiedziła grupa przedszkolaków, która wysłuchała zabawnych „Opowiadań Babci Celiny” oraz wierszy Jana Brzechwy. Podsumowaniem zajęć była wspólna praca plastyczna o tematyce jesiennej.

Czytanie, szczególnie głośne, rozwija wyobraźnię, stymuluje rozwój i wzbogaca słownictwo. Mimo, iż w dzisiejszych czasach klasyczna książka jest coraz mniej popularna, to nie można z niej rezygnować. Zapraszamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki i podejmowania indywidualnych kontaktów z książką.

20170927_141701 20170929_102117 20171003_105343