PAMIĘĆ81

ŚLĄSKI KURATOR OŚWIATY

PROJEKT PAMIĘĆ81

GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY!

SKIEROWANY JEST DO UCZNIÓW I NAUCZYCIELI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO. JEGO GŁÓWNYM CELEM JEST PRZYGOTOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY DO ŚWIADOMEGO PRZEŻYWANIA 40 ROCZNICY WPROWADZENIA W POLSCE STANU WOJENNEGO.

13.GRUDNIA 2021 ROKU przypada 40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Z tej okazji Kuratorium Oświaty w Katowicach organizuje projekt: “Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy!”

Adresatami projektu są uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa śląskiego. W tym projekcie weźmie udział również nasza szkoła.

Głównym celem przedsięwzięcia będzie przygotowanie młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Nasza szkoła zaprezentuje okolicznościową mobilną wystawę na temat wprowadzenia stanu wojennego przygotowaną przez IPN, zbuduje kącik patriotyczno – historyczny: “40 lat po stanie wojennym” oraz weźmie udział w konkursie literacko-plastycznym.

Ponadto nasi uczniowie obejrzą film: “Nie zabierajcie mamy” – dokument, opowiadający o kobietach – działaczkach Solidarności aresztowanych i internowanych w okresie stanu wojennego.

Projekt zakończy międzypokoleniowe spotkanie z udziałem reprezentacji uczniów naszej szkoły, w którym wezmą udział świadkowie tamtych wydarzeń, osoby represjonowane i przedstawiciele Solidarności.

Serdecznie zachęcamy, szczególnie uczniów klas siódmych oraz ósmych, do aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciu, o którym na bieżąco będziemy informować na stronie naszej szkoły.

O PROJEKCIE

Top
Wielkość czcionki
Kontrast