Jeżycjada

W tym roku szkolnym nasza biblioteka włączyła się do V Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali dla uczniów fragmenty  następujących książek M. Musierowicz: „Pulpecja”, „Kwiat kalafiora”, „Noelka”, „Ida sierpniowa” i „Opium w rosole”. Ponieważ uczniowie klas IV-VIII mieli naukę zdalną, skupiono się głównie na głośnym czytaniu młodszym dzieciom. W świetlicy szkolnej bibliotekarze czterokrotnie spotkali się z uczniami, którzy nie tylko wysłuchali zaproponowanych fragmentów Jeżycjady, ale wykonali do nich również prace plastyczne. Rysunki dzieci znalazły się na wystawie w bibliotece szkolnej. Ponadto odbyły się dwa spotkania online dla uczniów starszych, zakończone quizem i rozmową na temat  problemów poruszanych w poznanych utworach. 

 Akcja zachęciła naszych czytelników do bliższego poznania twórczości M. Musierowicz oraz wdrożyła do  aktywnego udziału w akcjach organizowanych przez bibliotekę szkolną. 

Top
Wielkość czcionki
Kontrast