Akademia z okazji Święta Niepodległości

20191112_115610 20191112_122235 20191112_122250

W ramach obchodów Święta Niepodległości uczniowie wzięli udział w akcji szkolnej 101 plakatów z okazji 11 listopada. W piątek 10 listopada nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Śpiewamy hymn Polski” .O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie odśpiewali hymn. 12 listopada odbyła się akademia. uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły zebrała się na sali gimnastycznej. Część oficjalną akademii rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły, pani Marta Poprawska – Rak powitała wszystkich obecnych i podkreśliła jak ważne jest dla nas Polaków to niezwykłe święto, obchodzone co roku 11 listopada. Potem odbyła się część artystyczna. Uczniowie klasy 8 b przybliżyli kolegom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapa świata. Opowiadali o walce z zaborcami, patriotyzmie naszych przodków.  Słuchaliśmy o powstaniach listopadowym i styczniowym, które zakończyły się klęską a także o I wojnie światowej, która przyniosła nam wolność. Montaż słowny przeplatany był patriotycznymi piosenkami  wykonaniu chóru szkolnego. Na zakończenie uczniowie klas II zaprezentowały piękną piosenkę „ Jestem młodym patriotą.” , a uczennica z klasy IV Natalia zaśpiewała piosenkę „ Kocham Cię Polsko”. Godny strój, wysłuchanie apelu z prawdziwą  powagą  i  zaangażowaniem,  to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu. Akademię przygotowały p. Ewa Kosteczko, p. Katarzyna Kałka, p. Beata Warzecha, p. Alina Kramarczyk oprawę muzyczna przygotował p. Michał Brożek a plastyczną p. Beata Pyras

Top
Wielkość czcionki
Kontrast