UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Akademia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

20190902_095614 Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny moment dla każdego ucznia. W tym roku datą rozpoczynającą rok szkolny był 2 września.

Po mszy świętej zakończonej słodkim poczęstunkiem z tyty księdza Grzegorza uczniowie udali się do szkoły na salę gimnastyczną. Tam czekała na zebranych Pani Dyrektor  Marta Poprawska – Rak, Pani Burmistrz – Krystyna Wróbel oraz przybyły na uroczystość Wiceminister Sprawiedliwości – Pan Michał Wójcik.20190902_094858

Tegoroczny początek roku szkolnego zbiegł się z okrągłą, osiemdziesiątą rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Na prośbę pani dyrektor, która w przemowie nawiązała do minionych wydarzeń z kart historii, zebrana na sali społeczność uczciła chwilą ciszy tych wszystkich, którzy przed laty walczyli o wolność naszego kraju, a także dzieci, którym okrutny los osiemdziesiąt lat temu uniemożliwił rozpoczęcie nauki.

Wszystkim uczniom życzymy dużo zapału do nauki na najbliższe dziesięć miesięcy, a rodzicom i nauczycielom życzymy pogody ducha i pozytywnej energii w codziennym towarzyszeniu uczniom na drodze ich edukacji.