ROK WIELKICH POLAKÓW – KONKURS POWIATOWY

Konkurs powiatowy „Rok Wielkich Polaków”-

Rok 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

IMAG0157 IMAG0189   IMAG0263Dnia 14 grudnia 2018 r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs powiatowy „Rok Wielkich Polaków”. Tym razem wspominaliśmy postać Ireny Sendlerowej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wicestarosta Powiatu Bieruńsko- Lędzińskiego- pani  A. Wyderka- Dyjecińska, Burmistrz Miasta Lędziny- pani K. Wróbel, Przewodnicząca Rady Miasta- pani M. Głos, dyrektorzy i wicedyrektorzy lędzińskich szkół i przedszkoli, przewodnicząca Rady Rodziców- pani J. Jaromin oraz uczniowie i ich opiekunowie ze szkół podstawowych powiatu bieruńsko- lędzińskiego.

Goście i uczestnicy konkursu obejrzeli na początku przedstawienie poświęcone niezwykłej postaci, której rok obchodziliśmy- Irenie Sendlerowej. Przenieśliśmy się w czasy wojny i okupacji, kiedy pani Irena ratowała żydowskie dzieci przed śmiercią. Piękne teksty przeplatane piosenkami z tamtego okresu wzruszyły zarówno gości jak i uczestników konkursu.

Następnie przystąpiono do zmagań konkursowych, w których wzięło udział 5 szkół z naszego powiatu: Szkoła Podstawowa nr 1 z Bierunia, Szkoła Podstawowa nr 1 z Imielina, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 z Lędzin, Szkoła Podstawowa z Bojszów orz reprezentacja naszej szkoły. Pytania dotyczyły nie tylko postaci Ireny Sendlerowej, ale i innych osób i organizacji pomagających Żydom w czasie wojny. Wszyscy uczniowie byli świetni przygotowani, dlatego też po części głównej nastąpiła dogrywka. Po podliczeniu punktów ogłoszono, iż zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa nr 1 z Bierunia, II miejsce zajęli nasi reprezentanci, a III miejsce Szkoła Podstawowa z Bojszów. Następnie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Bieruńsko- Lędzińskiego. Po konkursie zaproszono gości i  uczniów na słodki poczęstunek, którego fundatorem była Rada Rodziców naszej szkoły.

Cieszymy się, że „Rok Wielkich Polaków” cieszy się niesłabnącą popularnością i mamy nadzieję, że  w przyszłorocznym konkursie wezmą udział kolejne szkoły z naszego powiatu.

IMAG0148

IMAG0229

IMAG0196

Top
Wielkość czcionki
Kontrast