Jubileusz Towarzystwa Kulturalnego im. A. Fabery

20171007_165136Dnia 7 października br. Towarzystwo Kulturalne i. A. Fabery w Lędzinach obchodziło jubileusz XX-lecia swojej działalności. Z tej okazji zorganizowano uroczystość, na którą zaproszono przedstawicieli naszego miasta i powiatu, a także zespoły artystyczne i uczniów lędzińskich szkół.  Podczas spotkania starano się przybliżyć postać patrona Towarzystwa Kulturalnego. Naszą szkołę reprezentowała Martyna Warzecha z klasy VII C. Zaprezentowała ona wiersz „Fabera” autorstwa E. Kosteczko. Gwarowy tekst i strój śląski uczennicy poruszyły i zachwyciły uczestników spotkania, którzy nagrodzili występ Martyny gromkimi brawami. Cała uroczystość należała do bardzo udanych. Cieszymy się , że tak dobrze układa się współpraca pomiędzy Towarzystwem Kulturalnym i szkołą, w której młodzi ludzie uczą się szacunku dla kultury naszego śląskiego  regionu.

Top
Wielkość czcionki
Kontrast