AKADEMIA CZERNIAKA

Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka w edycji 2021/2022

Dołączyliśmy do programu! Grupę docelową programu stanowili nasi uczniowie klasy siódmej i ósmej.

informujemy, że już po raz czwarty organizowany był największy w skali kraju ogólnopolski program profilaktyki czerniaka edycja 2021/2022, prowadzonego przez Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie – Państwowego Instytutu Badawczego (SKN ONKOMA), w którym bierze udział nasza szkoła.

Po skończonych zajęciach uczniowie będą znać złote zasady profilaktyki czerniaka, zdobędą umiejętność przeprowadzenia samobadania skóry czy też różnicowania zmian podejrzanych o charakter nowotworowy ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE („czerniakowe abecadło”). Warto również podkreślić, iż dzięki zdobytej wiedzy nastolatkowie mogą stać się ambasadorami akcji w swoich lokalnych środowiskach, zachęcając rodzinę i znajomych do podjęcia tych niezwykle prostych acz skutecznych działań profilaktycznych. Program koordynowały nauczycielki: Małgorzata Szeligiewicz i Katarzyna Zawadzka-Wilczyńska.

Materiały do pobrania:

Pobierz plakat w formacie PDF [829kB]