ROK WIELKICH POLAKÓW

Jak co roku odbył się w naszej szkole konkurs powiatowy Rok Wielkich Polaków. Tegorocznym patronem wydarzenia był św. Jan Paweł II. Ze względu na panującą pandemię nie mogliśmy zorganizować uroczystej gali połączonej z konkursem historycznym. Odbyły się za to konkursy literacki i plastyczny.

`              Poziom prac nadesłanych przez szkoły naszego powiatu stał na bardzo wysokim poziomie. Po burzliwych obradach jury wyłoniło laureatów tegorocznych zmagań.

Najlepsza pracę literacką napisał Krzysztof Wołoch ze szkoły Podstawowej nr 4 w Lędzinach.   II miejsce zajęła Natalia Zogrodnik ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach. III miejsce ex aequo przyznano Natalii Kowalskiej, Rozalii Brzezinie i Julii Wyrwoł – uczennicom Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach. Wyróżniono również Maję Wasielewską ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lędzinach.

W konkursie plastycznym I miejsce zdobyła Patrycja Binda ze Szkoły Podstawowej nr 3  w Lędzinach, II miejsce ex aequo Paulina Binda ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach i Zuzanna Krasnodębska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim, III miejsce ex aequo Natalia Strzeżyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach i Julia Tuszyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim. Wyróżniono także Patrycję Myalską ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim oraz Nadię Patalong ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach.

Uczestnikom konkursów i ich nauczycielom składamy  gratulacje. Wszyscy oni  otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci książki i nagrody ufundowane przez Starostę Bieruńsko- Lędzińskiego- pana Bernarda Bednorza.  Tegoroczne zmagania zakończyły się, a my już myślimy nad  Rokiem Wielkich Polaków 2021. Mamy nadzieję gościć w progach naszej szkoły uczniów z całego powiatu i oglądać ich rywalizację na niwie historii, literatury i sztuki. Oby przyszły rok na to pozwolił. Życzmy sobie tego z całego serca!