Informacja Zarządu Transportu Metropolitalnego

Od poniedziałku 9 listopada br. Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza szereg zmian w komunikacji miejskiej. Najważniejsze zmiany w komunikacji autobusowej to wprowadzenie na prawie 100 liniach rozkładów jazdy roboczych nieszkolnych oraz zawieszenie ok. 20 linii, których głównym zadaniem jest dowóz dzieci i młodzieży do szkół. Zmianie ulegnie również funkcjonowanie kilku linii tramwajowych. Zgodnie z planem nastąpi ograniczenie liczby połączeń na najmniej uczęszczanych trasach. Zapowiadane przez ZTM zmiany będą wdrażane od początku przyszłego tygodnia. Pierwszych, już 9 listopada, muszą spodziewać się pasażerowie komunikacji autobusowej. Modyfikacje rozkładów jazdy w ruchu tramwajów zostaną wprowadzone 12 listopada.

Organizator transportu apeluje, aby godziny odjazdów, w związku z dynamicznie wprowadzanymi zmianami, sprawdzać w Internecie przed wyjściem z domu.

WIĘCEJ: https://www.metropoliaztm.pl/pl/s/sporo-zmian-w-komunikacji-miejskiej-rozklady-robocze-nieszkolne-na-prawie-100-liniach