LIST DYREKTORA SZKOŁY DO UCZNIÓW KLAS IV-VIII Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Drodzy uczniowie rozpoczynamy nowy rok szkolny, ale inaczej niż zwykle. Nie będzie wspólnej akademii, jednak spotykacie się z koleżankami i kolegami.

Ze względu na sytuację w kraju i na świecie – pandemia COVID-19 – w naszej placówce wprowadzam nowe zasady.

Wychowawcy podadzą wszystkim plan lekcji, przypomną ogólne zasady dotyczące bezpieczeństwa, ale to nie wszystko.

W tym roku szkolnym zajęcia rozpoczynać się będą o godzinie 7.10, dzięki czemu ostatnia lekcja kończyć się będzie o godzinie 16.05.

Przy wejściu do szkoły zachowujecie odstęp i obowiązkowo dezynfekujecie ręce. Proszę o rozsądne i odpowiedzialne zachowanie, nie robimy tłumu, nie przepychamy się, spokojnie czekamy na wejście.

Uczymy się w przypisanej danej klasie sali lekcyjnej, wyjątek stanowi informatyka, zajęcia wychowania fizycznego.

Każdego z Was proszę, by siadał w ustalonej ławce i nie zmieniał miejsca co lekcję. Po zmianie danej grupy sala będzie dezynfekowana. W każdej sali lekcyjnej jest środek do dezynfekcji rąk, używajmy go rozsądnie.

Przynosicie do szkoły tylko to, co jest niezbędne na dany dzień, nie możecie wymieniać się żadnymi rzeczami np. przyborami, podręcznikami. Każdorazowo po zakończonych zajęciach
z wychowania fizycznego zabieracie strój do domu.

W szafkach zostawiacie kurtki, buty, przybory szkolne niepotrzebne w danym dniu. Na zajęcia zabieracie ze sobą niezbędne w danym dniu przybory – nie będzie możliwości zabrania ich podczas przerwy. Musicie dbać o porządek w szafkach, nie wolno zostawiać np. jedzenia. Nie ma też możliwości, by ktoś z domowników przywiózł do szkoły zapomniane przez Was rzeczy.

Przerwy między lekcjami również będą inaczej wyglądały, ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa oraz dystansu społecznego, wychowawcy, nauczyciele będą nadzorować wychodzenie na przerwy. Nie jest możliwe, jak do tej pory, że na korytarzu są wszystkie klasy równocześnie. Proszę uważnie słuchać poleceń i informacji przekazywanych przez dorosłych. Część przerw niestety spędzicie w sali lekcyjnej pod opieką danego nauczyciela.

Na przestrzeni wspólnej obowiązuje zachowanie dystansu społecznego, czyli odstęp 1,5m oraz dopuszcza się możliwość noszenia maseczki (nie wymieniamy się nią z koleżanką, kolegą), na ławkach na korytarzu szkolnym siedzimy tylko na oznaczonych miejscach.

Każdy z Was pamięta o przynoszeniu drugiego śniadania i picia. Niestety ze względu na sytuację nie dzielimy się jedzeniem, nie przekazujemy butelki z piciem.

W szkolnych toaletach dbamy o porządek, zawsze przed wyjściem dokładnie myjemy ręce – instrukcje są w widocznym miejscu. Nie marnujemy wody, mydła, ręczników.

Wszystko to jest po to, by uchronić Was oraz nauczycieli, pracowników szkoły przed zakażeniem. Pamiętajcie od Waszego zachowania zależy bezpieczeństwo i zdrowie innych.

Wiem, że jesteście rozsądni i będziecie przestrzegać obowiązujących w szkole zasad.

Życzę Wam samych dobrych ocen, realizacji zamierzonych planów.

Marta Poprawska-Rak