WAŻNE INFORMACJE OŚWIATOWE W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców, ich rodziców i opiekunów, oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach będą nadal zamknięte decyzją Burmistrza Miasta Lędziny.

Od 12 do 25 marca 2020 roku w przedszkolach, szkołach i w placówkach oświatowych (zarówno publicznych i niepublicznych) nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno – wychowawcze. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Więcej informacji: LINK

Uwaga!

– 12 i 13 marca br. w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;

od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;

– Rodzicom mającym dzieci w wieku do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegóły na stronie internetowej ZUS.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca dzieci do samodzielnej nauki. Na platformie epodręczniki.pl udostępniono bezpłatne materiały edukacyjne.

Zawieszenie zajęć nie dotyczy:

poradni psychologiczno-pedagogicznych; specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych; młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych; przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej; szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich; szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

PAMIĘTAJ!

• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus