NARODOWE CZYTANIE

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem Prezydenta  RP Andrzeja Dudy. Tym razem uczniowie mieli okazję poznać najlepsze polskie nowele. Akcja odbyła się 9 września 2019 r.

Podczas lekcji języka polskiego uczniowie poznali fragmenty tekstów oraz przybliżono im problematykę nowel.

Zwieńczeniem akcji było wykonanie plakatu promującego akcję oraz wspólne zdjęcie. Całe przedsięwzięcie należy uznać za udane. Dzięki niemu uczniowie naszej szkoły mogli poznać kolejne ciekawe  pozycje z klasyki literatury polskiej, a także zaangażować się w pożyteczne działania na rzecz kultury. Organizatorkami akcji w szkole były panie E. Kosteczko, A. Kruszyńska i A. Skitek przy współudziale nauczycieli języka polskiego.