DZIEŃ MATEMATYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl, z inicjatywy 4improve dzień ten wpisano do kalendarza świąt nietypowych oraz faktopedii.

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich. Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku

W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski.

Przedsięwzięciu  patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Z okazji Dnia Matematyki uczniowie  klas IV – VI w czasie lekcji matematyki rywalizowali w Turnieju Matematycznym, którego forma przypominała teleturniej. Wszyscy dobrze się bawili, a wyniki rywalizacji często były zaskakujące – nie zawsze wygrywali faworyci.

Najlepsze zespoły otrzymały dyplomy, a nagrodą dla wszystkich była  dobra zabawa.