LAUREAT KONKURSU Z CHEMII

Brawo Zosia!

Jesteśmy dumni, że nasza uczennica z klasy 8a Zosia Ścierska  zdobyła tytuł laureata konkursu przedmiotowego z chemii.  Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem Konkursu Przedmiotowego z Chemii jest Kuratorium Oświaty w Katowicach. Jest to konkurs 3-etapowy. Na wszystkich stopniach konkursu (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) uczniowie rozwiązywali  test zawierający przede wszystkim zadania otwarte, obejmujący często zagadnienia znacznie wykraczające poza program szkoły podstawowej. Zadania wymagały logicznego, analitycznego myślenia, a w części doświadczalnej – właściwego formułowania obserwacji i wniosków. Z każdym etapem (wzrostem stopnia trudności zagadnień),  Zosia uzyskiwała coraz większą ilość punktów. Zosia jako laureatka ma pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Katarzyna Zawadzka-Wilczyńska