III MIEJSCE W KONKURSIE EKOLOGICZNYM

JDSC_0082 (1)uż po raz dziesiąty najlepsi znawcy ekologii z naszej szkoły zmierzyli się w Międzyszkolnym Turnieju Ekologicznym, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach. Uczniowie klas VII: Alicja Ścierska, Małgorzata Bogacka oraz Kacper Kuzak, którzy po raz kolejny reprezentowali nasza placówkę zajęli III miejsce. Jest to duży sukces, gdyż poziom konkursu w tym roku był znacznie trudniejszy niż dotychczas. W rozgrywkach brały udział nie tylko drużyny ze szkół podstawowych, ale i uczniowie z III klas szkół gimnazjalnych.

Podczas konkursu liczy się przede wszystkim wiedza z zakresu ekologii, umiejętność obserwacji otaczającego środowiska oraz wyciągania wniosków w oparciu o te obserwacje.   Nasi reprezentanci okazali się bardzo dobrymi znawcami ekologii – otrzymali najwięcej punktów z testu, musieli także wykazać się umiejętnościami artystycznymi, logicznym myśleniem oraz współpracą w grupie. Jednym z punktów konkursu była prezentacja stroju wykonanego przez drużynę z materiałów recyklingowych, który należało odpowiednio zareklamować.

Do konkursu przygotowała uczniów pani Agata Kruszyńska.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.