DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

DSC_0345Dzień Głośnego Czytania zorganizowaliśmy w szkole w dniu 19 października 2018 roku. Wzięły w nim udział wszystkie klasy I-III, dzieci ze starszych klas które działają aktywnie w kółku bibliotecznym, a także grupy przedszkolne znajdujące się w naszej placówce. W czasie zajęć wychowawcy czytali w klasach przygody „Gangu słodziaków”.  Uczniom klas pierwszych czytały również uczennice z kółka bibliotecznego, a przedszkolakom uczniowie klas drugich i trzecich, którzy potrafią już płynnie składać tekst  i ciekawie interpretować intonacyjnie.  Wychowawcy przygotowali miejsce, w którym dzieci w czasie przerwy nadal mogli słuchać opowieści  o wesołym gangu w interpretacji nauczycieli. Uczniowie mogli własnoręcznie wykonać własną stronę do naszej szkolnej książki o przygodach słodziaków.