Z UŚMIECHEM POWITALIŚMY NOWY ROK SZKOLNY

pizap.com15361295161991Dnia 3 września 2018 roku o godzinie 10:15 na placu szkolnym miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zgromadzonych przed szkołą: uczniów, nauczycieli, rodziców i dziadków przywitała Pani Burmistrz – Krystyna Wróbel, która przedstawiła nową Panią Dyrektor – Martę Poprawską – Rak, a następnie wygłosiła przemówienie, które nawiązywało do obchodzonego w tym roku 100-lecia Niepodległości. Słowa Pani Burmistrz były motywacją do tego, by pochylić się nad wartością, jaką jest patriotyzm i by uzmysłowić sobie, jak wielkie możliwości daje kształcenie się w wolnym kraju.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor – Marta Poprawska-Rak, która serdecznie przywitała się ze społecznością szkolną i życzyła uczniom zapału do zdobywania wiedzy, gdyż jak pisał Żeromski: „Nauka jest jak niezmierzone morze… Im więcej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz. Ucz się tylko, co sił w tobie, żeby jej zakosztować”.

Wszystkim zgromadzonym na uroczystości dopisywały humory i przekonanie, że nowy rok szkolny będzie dobrym czasem, a co za tym idzie: okazją do poszerzania wiedzy, rozwijania pasji i realizowania marzeń.

Galeria zdjęć UM Lędziny z rozpoczęcia roku szkolnego w Sp3 w Lędzinach