Kim downij bajtle straszyli?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uczniowie klas I – III SP nr 3 w Lędzinach uczestniczyli 26 kwietnia w spotkaniu autorskim z panią Gabrielą Kotas, która jest pisarką tworzącą głównie dla dzieci. W trakcie spotkania pisarka opowiadała ciekawie o swojej najnowszej książce pt.: „Lekcje przyjaźni”.

Książka, która była prezentowana uczniom okazała się szczególna, ponieważ inspirowana była spotkaniami pisarki z dziećmi w różnych szkołach w Polsce, a także obserwacjami figli osobistego psa pani Gabrieli.

Oprócz talentu literackiego pani Gabriela zaprezentowała również swoje inne umiejętności, a mianowicie szydełkowanie tzw. „Misi Gabrysi”. W trakcie spotkania uczniowie mieli szansę, by zabawić się w teatr – przedstawili krótki fragment tekstu pisarki    z szydełkowanymi misiami w roli aktorów.

Całość spotkania z pisarką uwieńczona została występem koła regionalnego prowadzonego przez Annę Skitek. Młodzi sympatycy zagadnień związanych z regionalizmem i teatru wystawili spektakl pt.: „Kim downij bajtle straszyli?”. Przedstawienie było finalnym dziełem projektu w ramach którego uczniowie poznawali bohaterów ze świata śląskich legend i baśni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Całe spotkanie było dla uczniów wspaniałą okazją do tego, by otworzyć się na literaturę i teatr.