ŻONKILE- POWSTANIE W GETCIE WARSZAWSKIM

20180419_080907Akcja społeczno- edukacyjna    „Żonkile” to ogólnopolska akcja upamiętniająca 75rocznicę powstania w Getcie Warszawskim,

Z okazji 75 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim nasza szkoła po raz piąty wzięła udział w akcji społeczno- edukacyjnej „Żonkile”. Jest to ogólnopolska akcja. Celem akcji jest przywrócenie pamięci o  Powstaniu w Getcie Warszawskim. Przypinając w tym dniu żółty żonkil który jest symbolem pamięci , oddaliśmy hołd powstańcom getta warszawskiego.. Chcieliśmy, aby pamięć o powstaniu i bohaterach z 1943r. była jednym z elementów kształtujących naszą tożsamość narodową. Uczniowie klasy VII c  wręczali ten mały  żółty kwiat, żonkil-symbol pamięci o powstańcach z getta warszawskiego mieszkańcom naszego miasta.