Czas zadumy i refleksji to czas szkolnych rekolekcji

20180222_101858W ostatnim czasie, uczniowie i nauczyciele wspólnie przeżywali czas rekolekcji. Spotykali się poza murami szkoły, by zatrzymać się choć na chwilę, pomyśleć i przygotować swoje serce do nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Pomagali im w tym duchowi przewodnicy – ksiądz, katecheci oraz absolutnie wyjątkowy gość ojciec Franciszek Laka, który przybył do Naszej Parafii z odległej Indonezji. W trakcie tych trzech niesamowitych dni, dzieci za pośrednictwem filmu mogły dowiedzieć się więcej na temat problemów trzeciego świata i niezłomności z jaką ludzie zamieszkujący czarny kontynent podejmują codzienne wyzwania, wbrew wszelkim trudnościom. Prowadzący rekolekcje misjonarz dzięki wspólnemu muzykowaniu i rozmowom prowadzonym z dziecięcym audytorium starał się przybliżyć, czym jest miłość Boga do człowieka i jak możemy jej doświadczyć każdego dnia. Jego słowa były inspirujące i z pewnością porwały serca młodzieży, która z zaangażowaniem uczestniczyła w Mszy Świętej, chwaląc Boga śpiewem i modlitwą.