SZKOŁA NOWOCZESNEJ EDUKACJI

SP3 w Lędzinach  – Szkołą Nowoczesnej Edukacji.

20180219_12095819 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach została uroczyście oddana do użytku nowoczesna pracownia fizyko – chemiczna.  Burmistrz miasta p. Krystyna Wróbel wraz z dyrektorem szkoły p. Małgorzatą Szeligiewicz dokonały symbolicznego przecięcia wstęgi.  Wśród zaproszonych gości obecni byli: naczelnik wydziału oświaty p.I.Gwózdz, Radni Urzędu Miasta Lędziny, Dyrektorzy lędzinskich szkół, przedstawiciele Rady Rodziców, przedstawiciele Zarządu Lędzińskich Przedsiębiorców.

To już trzecia nowoczesna pracownia, jaką dyrektor Małgorzata Szeligiewicz otwiera w trakcie swojej kadencji dyrektora szkoły. Pracownie językową jako pierwszą w 2014 r utworzono przy wsparciu licznych darczyńców  i projektu „Eliminacja wykluczenia cyfrowego  w gminie Lędziny” z Urzędu Miasta.

W r 2017 powstała nowoczesna, pierwsza w Lędzinach pracownia informatyczna na 25 stanowisk, co wygenerowało oszczędności w budżecie szkoły, dzięki ograniczeniu zajęć prowadzonych w grupach. Sprzęt komputerowy do pracowni został pozyskany dzięki współpracy dyrektora szkoły z rodzicami, a w szczególności przez zaangażowanie Rady Rodziców  i działania  mamy naszego ucznia pani Joanny Jaromin.

Trzeba nadmienić, że przy tworzeniu pracowni zawsze można było liczyć na wsparcie nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, a przede wszystkim sponsorów – przyjaciół szkoły.20180219_121238

19 lutego 2018 uruchomiona została kolejna nowoczesna pracownia kompleksowo wyposażona na potrzeby zmian reformy edukacji, tym razem utworzona głównie ze środków zgromadzonych na rachunku dochodów własnych szkoły, co oznacza skuteczny i gospodarny zarząd dyrektora szkoły.

Szkoła Nowoczesnej Edukacji jaką stała się w ostatnich niespełna 5 latach SP3 jest przykładem innowacyjnych działań w edukacji, zarówno poprzez  nowoczesną bazę dydaktyczną, jak również przez podejmowane działania i sukcesy szkoły w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej. Warto tu nadmienić realizowane nowoczesne techniki nauczania jak Tutoring, międzynarodowe programy edukacyjne: Edu Science i Edu Arctic, czy też Odyseja Umysłu z 10 miejscem na świecie szkolnej drużyny.   Szkoła często jest inicjatorem i prekursorem działań podejmowanych po raz pierwszy w szkołach na terenie miasta , a często jako  jedna z nielicznych w województwie.

Trz20180219_121000y nowoczesne pracownie, odnowione kolorowe sale lekcyjne, piękne pomieszczenia  i łazienka dla przedszkola, wyższy poziom edukacyjny, bogatsze kompetencje edukacyjne nauczycieli i zarządcze dyrektora. Czystość, bezpieczeństwo i przyjazny klimat dla każdego dziecka to obecny skutek i wizerunek SP3, tworzony przez ostatnie cztery lata pod zarządem dyrektora Małgorzaty Szeligiewicz we współpracy ze wszystkimi podmiotami szkoły.

A planów i pomysłów na rozwój szkoły w następnych latach nie brakuje.

Zapraszamy do nas, do Szkoły Nowoczesnej Edukacji  – SP3 im J.Ch.Ruberga w Lędzinach.

Na zaproszonych gości czekały podarunki wykonane w Klubie Ekspresji Dziecięcej.