POETYCKA HERBACIARNIA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tradycją Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu jest organizowanie prestiżowego konkurs pt.: „Poetycka herbaciarnia”. Konkurs realizowany jest w dwóch obszarach – recytacji oraz poezji śpiewanej. Uczestnicy oceniani są w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie.

W tym roku motywem przewodnim w recytowanych i śpiewanych tekstach była Wisła, co związane było z obchodami Ogólnopolskiego Roku Wisły. SP nr 3 w Lędzinach reprezentowali Gloria Nowak oraz Sebastian Wojciech. Uczniowie naszej szkoły doskonale się spisali. Zaprezentowali piękne, długie i trudne wiersze. W kategorii szkoły podstawowe najlepsza okazała się Gloria Nowak. Zajęła I miejsce i udowodniła, że poezja odpowiednio deklamowana potrafi poruszać serca, czego bardzo jej gratulujemy. Słowa uznania należą się również nauczycielkom, które przygotowały uczniów do konkursu – p. Barbarze Klimek oraz p. Magdalenie Gepert.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA