DZIEŃ GÓRNIKA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu 4 grudnia 2017 r. w szkole tradycyjnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Barbórki przygotowana przez uczniów klas II a, III e oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Akademię prowadzili uczniowie klasy VII: Martyna Warzecha i Filip Michalski. W uroczystości  wzięli udział zaproszeni górnicy.

Uczniowie i przedszkolaki zaprezentowali niezwykle urozmaicony program artystyczny, składający się z wierszy, piosenek  (w większości w gwarze śląskiej ), jak również z tradycyjnych tańców śląskich. Innymi śląskimi elementami były stroje dzieci, na głowach chłopców pięknie prezentowały się górnicze czapki z pióropuszami. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.  Na zakończenie uczniowie wręczyli zaproszonym górnikom własnoręcznie wykonane laurki i wspólnie biesiadowali, śpiewając śląskie piosenki górnicze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA