MIĘDZYNARODOWY PROJEKT Edu-Arctic

20171018_124011Multimedia i edukacja – czyli nowoczesne technologie, które pozwalają naszym uczniom na kontakt ze środowiskiem naukowym

Interdyscyplinarność i digitalizacja to jedne z głównych założeń współczesnej edukacji, która nastawiona jest na kształtowanie umiejętności pozwalających dzieciom i młodzieży lepiej zrozumieć otaczający ich świat. Nasza szkoła idąc z duchem czasu wdraża coraz to nowsze innowacje i przystępuje do projektów, które mają na celu zwiększyć prestiż i efektywność kształcenia. Wyrazem aktywności na tej płaszczyźnie jest przystąpienie do międzynarodowego projektu ERIS, mającego na celu poszerzenie wiedzy z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, co odbywa się dzięki lekcjom online prowadzonym przez naukowców. Głównym założeniem jest zapoznanie ucznia z innymi f20171018_123918ormami kształcenia, nauka wyszukiwania, selekcjonowania i syntezowania treści oraz rozwijanie możliwości i kompetencji językowych. Wykłady prowadzone w języku angielskim stanowią prawdziwe wyzwanie, jednak dzięki nim młodzież ma możliwość zbliżyć się do świata nauki i poznać specyfikę pracy prawdziwych badaczy, którzy osobiście relacjonują przebieg własnych badań i opierając się na faktach naukowych pozwalają zgłębić tajemnicę wielu zagadnień przyrodniczych. Żywy kontakt ze środowiskiem naukowym wpływa na rozwój postaw i zainteresowań wśród uczniów, którzy dzięki takim działaniom pragną jeszcze intensywniej eksplorować świat i poznawać to, co dotychczas stanowiło dla nich zagadkę. Młodzi uczestnicy za pośrednictwem wirtualnych spotkań z ekspertem mogą czuć, że stanowią część dużej społeczności, jaką tworzy młodzież z wielu różnych krajów, co jest dodatkowym atutem projektu, któremu patronują Instytut Geofizyki PAN, Uniwersytet w Bukareszcie oraz Uniwersytet w Wersalu.

20171018_125944

Z dumą obserwujemy poczynania naszych uczniów i pragniemy, by rozwijając skrzydła swoich możliwości chcieli wzbić się ponad przeciętność, osiągając sukcesy w szkole i poza nią. Wierzymy, że podjęte inicjatywy przyczynią się do realizacji wspólnie obranych celów i poszerzą horyzonty.