MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

20170927_124530

W dniach 15-23 września obchodziliśmy w naszej szkole „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Celem były działania, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była  kropka. Nasza „kropka’ wkroczyła również na różne przedmioty. Była na lekcjach j.angielskiego podczas której uczniowie oglądali jej historię w wersji angielskojęzycznej. Na zajęciach matematycznych pojawiła się jako punkt do kreślenia odcinków oraz uczestniczyła w tabliczce mnożenia. Podczas informatyki tworzone były wykresy punktowe oraz szukaliśmy informacji jak ważną funkcję pełni kropka w informatyce. Za pomocą kropek tworzyliśmy obrazki, które następnie zakodowaliśmy. Każdy uczeń miał okazję stworzyć swoją wyjątkowa kropkę.