Informacja biblioteki szkolnej na temat podręczników zgubionych, zniszczonych lub nieoddanych w terminie

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że z dniem 15.02.2017 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące zwrotu kwoty, której szkoła podstawowa może zażądać w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika lub materiału edukacyjnego. Zgodnie z obowiązującym od 15.02.2017 r. art.22 ak ust.3 ustawy z dnia 07.09.1991 r. o systemie oświaty szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia zwrotu kwoty nieprzekraczającej kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego. Kwota zwrotu stanowi dochód organu prowadzącego szkołę. Powyższy przepis odnosi się do wszystkich podręczników zakupionych ze środków dotacji celowej, jak i tych zapewnianych przez MEN       do klas I-III.

Cena podręczników do klas I-III  wynosi  odpowiednio:

– do klas I- 4,34 zł  za każdą część elementarza

–  do klas II- 4,21 zł  za każdą część podręcznika

– do klas III- 2,35 zł za każdą część podręcznika

Cena podręczników do języka angielskiego:

– do klasy I- 24,75 zł

– do klasy II- 24,75 zł

– do klasy III-  24,75 zł

Cena podręcznika do klasy IV– 15, 40 zł  za każdy  podręcznik z przedmiotu

Cena podręczników do klasy V:

– podręcznik do języka polskiego- 21,90 zł

– podręcznik do matematyki- 21,90 zł

– podręcznik do historii- 21,20 zł

– podręcznik do przyrody- 21,20 zł

– podręcznik do plastyki- 7,30 zł

– podręcznik do techniki- 9,50 zł

– podręcznik do języka angielskiego- 21,00 zł

W związku z powyższym Rodzice, których dzieci zgubiły, zniszczyły lub nie oddały w terminie podręcznika/podręczników , są proszeni o wpłaty za książki  na konto podstawowe Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach:

79 1050 1214 1000 0024 1104 7273.

Wpłacone kwoty zostaną przekazane do organu prowadzącego. Termin wpłat upływa 26 czerwca br. Przy wpłacie prosimy KONIECZNIE podać  imię                           i nazwisko dziecka, klasę,  tytuł i część podręcznika w klasach I-III oraz przedmiot w klasach IV-V podręcznika.

Dowody wpłat prosimy przynieść do biblioteki szkolnej lub sekretariatu szkoły do dnia 28 czerwca br.

Rodzice, którzy zakupili podręczniki zgodnie z zapisem w regulaminie wypożyczeń podręczników z września 2016 roku, proszeni są o przyniesienie nowych książek do biblioteki  oraz nie wpłacania podanych sum na konto szkoły.